Beste iPad 2026

De keuze tussen iPads in 2026 hangt vooral af van waar je hem voor wilt gebruiken. Voor lezen, films kijken en lichte schooltaken volstaat de standaard iPad A16, terwijl wie tekent, video bewerkt of zwaardere apps gebruikt baat heeft bij een Air met M-chip. En wie professioneel werkt met Apple Pencil Pro, ProMotion-scherm of een Magic Keyboard, kijkt naar de iPad Air van 2026 of een Pro-model. Drie factoren bepalen de prijs: chip, opslag en schermformaat.

We vergeleken de meest verkochte Apple iPads op Bol.com op chip, opslag, scherm en gemiddelde gebruikersbeoordeling. Op nummer 1 staat de iPad A16 (2025) in Wi-Fi 128 GB voor € 349: krachtig genoeg voor de meeste taken en met 4,7 sterren op 179 reviews een bewezen succes. Wie de iPad als studie- of werktool gebruikt, vindt in een gaming laptop een krachtige extra werkplek.

Beste iPad Overzicht 2026

Op nummer 1 staat de iPad A16 (2025) 128 GB: krachtig genoeg voor de meeste taken, € 349 instapprijs en 4,7 sterren op 179 reviews. Hieronder bespreken we alle 5 modellen, van budget-instap tot de iPad Pro M5.

Beste Algemene Keuze Score 9.4/10

1. Apple iPad A16 (2025) - 11 inch - Wi-Fi - 128 GB

Op nummer 1 staat de Apple iPad A16 uit 2025. Drie redenen geven hem die plek: de A16-chip is krachtig genoeg voor vrijwel alle apps en games, het 11-inch Liquid Retina-display ziet er scherp en kleurrijk uit, en met € 349 voor 128 GB is dit de meest toegankelijke nieuwe iPad. Met 4,7 sterren op 179 reviews is hij bovendien de bestverkochte iPad op Bol.com.

Voordelen

  • A16-chip: krachtig genoeg voor de meeste taken
  • 11-inch Liquid Retina-display: scherp en kleurrijk
  • 128 GB opslag voor € 349: laagste instapprijs
  • Beschikbaar in vier kleuren (Blue, Pink, Yellow, Silver)
  • 4,7 sterren op Bol.com (179 reviews)

Nadelen

  • Geen ondersteuning voor Apple Pencil Pro (alleen Pencil USB-C)
  • Geen ProMotion-display: 60 Hz in plaats van 120 Hz

Onze Ervaring

We kozen deze iPad als nummer 1 omdat de combinatie van prijs (€ 349), prestaties (A16) en het 11-inch scherm in deze klasse zeldzaam is. Voor schoolwerk, films kijken, browsen, lichte productiviteit en standaard-apps is dit ruim voldoende. Met een geheugen van 128 GB blijft er ook lucht voor foto's en een paar grotere apps.

Wie tekent met Apple Pencil Pro of zwaardere apps (Final Cut, professionele Photoshop-bewerkingen) draait, kiest beter een iPad Air met M3-chip of de iPad Pro. Voor het overgrote deel van de gebruikers is de A16 echter ruim voldoende.

Voor pure lezers ook interessant: e-reader →
Beste Allrounder Score 9.1/10

2. Apple iPad Air M3 (2025) - 11 inch - Wi-Fi - 128 GB - Space Grey

Voor wie meer wil dan de instap, is de iPad Air M3 uit 2025 de logische volgende stap. De M3-chip uit de MacBook Air-lijn levert duidelijk meer rekenkracht voor zwaardere apps, het Liquid Retina-display heeft hoge resolutie en ondersteuning voor Apple Pencil Pro is wel aanwezig. Voor € 542 een complete middenklasser met 4,7 sterren op 21 reviews.

Voordelen

  • Apple M3-chip: aanzienlijk krachtiger dan A16
  • Ondersteuning voor Apple Pencil Pro
  • Magic Keyboard-compatibel voor laptop-modus
  • Liquid Retina-display met hoge resolutie
  • 4,7 sterren op Bol.com (21 reviews)

Nadelen

  • Geen ProMotion 120 Hz (alleen op Pro-modellen)
  • Geen Always-On display

Onze Ervaring

De stap van A16 naar M3 is in dagelijks gebruik vooral merkbaar bij zwaardere apps: Procreate, Affinity Photo, LumaFusion, Pixelmator Pro. Voor casual gebruik (Safari, YouTube, mail) zie je weinig verschil.

Wie de iPad als hoofdwerkstation gebruikt met Apple Pencil Pro, Magic Keyboard en serieuze multitasking, profiteert het meest van de M3-chip. Voor pure consumptie (films, browsen, social media) blijft de A16 ruim voldoende.

Beste Premium Score 9.0/10

3. Apple iPad Pro M5 (2025) - 11 inch

Werk je veel met foto's, video of tekenwerk, dan is dit de iPad die daarbij past. De iPad Pro heeft een OLED-scherm dat ververst tot 120 keer per seconde en de M5-chip, de snelste chip in deze vergelijking.

Voordelen

  • OLED-scherm met diep zwart en tot 1000 nits over het hele scherm
  • ProMotion tot 120 Hz, zodat scrollen en tekenen vloeiend lopen
  • M5-chip met 10-core GPU voor videobewerking en zware apps
  • Werkt met de Apple Pencil Pro
  • 256 GB opslag als basis

Nadelen

  • Flink duurder dan de iPad Air-modellen in deze vergelijking
  • Apple Pencil en toetsenbord zitten er niet bij

Mijn ervaring

In de praktijk zie je het OLED-scherm vooral bij films en foto's: zwart is echt zwart en heldere delen springen eruit. Door de 120 Hz lopen scrollen en tekenen vloeiender dan op de iPads met een gewoon scherm.

Daarom is dit mijn premium-keuze. Gebruik je een iPad vooral om te lezen, te streamen en te browsen, dan betaal je hier voor rekenkracht die je niet nodig hebt. Dan is de A16 op nummer 1 de slimmere koop.

Beste Compacte iPad Score 8.9/10

4. Apple iPad mini (2024) - 8,3 inch - Wi-Fi - 128 GB

Wil je een iPad die in een kleine tas past, dan kies je de iPad mini uit 2024. Het 8,3-inch scherm is het kleinste in de iPad-lijn, dus je houdt hem makkelijk met één hand vast. Met 128 GB opslag heb je ruimte voor apps, foto's en offline series.

Voordelen

  • 8,3-inch scherm, het kleinste van alle iPads
  • 128 GB opslag als basis
  • USB-C-aansluiting
  • Minimaal 60 maanden updates na introductie

Nadelen

  • Klein scherm, minder prettig voor typen en multitasken

Mijn ervaring

De iPad mini raad ik aan als je de iPad vooral vasthoudt: lezen in bed, een e-book in de trein, een recept in de keuken. Een 11-inch iPad is dan al snel groot voor één hand.

Voor schoolwerk of typen op een toetsenbord is het scherm aan de kleine kant. Gebruik je de iPad vooral aan tafel, dan krijg je bij de iPad A16 op nummer 1 meer scherm voor minder geld.

Beste Budget Score 8.2/10

5. Apple iPad (2020) - 10,2 inch - WiFi - 32 GB - Zilver

Voor wie absoluut zo laag mogelijk in budget wil blijven, is de iPad 2020 met A12 Bionic en 32 GB opslag voor € 172 een optie. Een 10,2-inch scherm en de bekende Apple-software-ondersteuning, maar met beperkte opslag en een chip uit 2018. Voor incidenteel gebruik (logeerkamer, kinderkamer, lezen) een zeer voordelige instapper.

Voordelen

  • Laagste prijs in onze top: € 172
  • Apple A12 Bionic: nog steeds soepel voor lichte apps
  • 10,2-inch scherm
  • iPadOS-ondersteuning tot minstens 2027
  • 4,7 sterren op Bol.com (198 reviews)

Nadelen

  • 32 GB opslag is krap: vrijwel direct vol
  • A12 is in 2026 vier jaar oud: zwaardere apps draaien minder soepel

Onze Ervaring

Voor wie een iPad zoekt als logeerkamer-tablet, voor kinderen voor lezen en spelletjes, of als extra apparaat in een tweede huis, is € 172 een prima prijs. Houd er rekening mee dat 32 GB zeer snel vol is.

Voor primair gebruik door een volwassene is de A16 (rank 1) voor € 349 een veel verstandigere koop: meer geheugen, modernere chip en hetzelfde nieuwprijs-segment.

Beste iPad vergelijking

Scroll naar rechts →
ProductChipOpslagScherm
Apple iPad A16 (2025) - 11 inch - Wi-Fi - 128 GBA16 (2025)128 GB11" Liquid Retina
Apple iPad Air M3 (2025) - 11 inch - Wi-Fi - 128 GB - Space GreyM3 (2025)128 GB11" Liquid Retina
Apple iPad Pro M5 (2025) - 11 inchM5 (2025)256 GB11" OLED, 120 Hz
Apple iPad mini (2024) - 8,3 inch - Wi-Fi - 128 GBA17 Pro (2024)128 GB8,3" Liquid Retina
Apple iPad (2020) - 10,2 inch - WiFi - 32 GB - ZilverA12 Bionic32 GB10,2" Retina

Waar let je op bij het kiezen van een iPad?

Welke iPad-categorie past bij jou

Apple verkoopt in 2026 drie iPad-categorieën: iPad (standaard, met A16 of A18-chip), iPad Air (middensegment, met M3 of M4) en iPad Pro (premium, met M4 of M5 en ProMotion-display). De standaard iPad is voor consumptie en lichte productiviteit, de Air voor mensen die tekenen of zwaardere apps gebruiken, en de Pro voor professionals die ProMotion 120 Hz, een betere camera en Thunderbolt nodig hebben. Voor de meeste gebruikers is de standaard iPad of de Air ruim voldoende. Wie alleen leest, browst en video kijkt, hoeft niet per se bij Apple te blijven: de Galaxy Tab A9 als goedkoop Android-alternatief dekt dat gebruik ook.

Chip: A-serie of M-serie

A-chips (zoals A16) zijn afgeleid van iPhone-processoren en zijn krachtig voor mobile apps. M-chips (zoals M3, M4) komen uit de MacBook-lijn en zijn aanzienlijk krachtiger, met meer cores en betere AI-versnelling. Voor casual gebruik zie je vrijwel geen verschil; voor Procreate, video-editing, AI-apps en pro-software is een M-chip duidelijk sneller. Bekijk welke apps je gebruikt voor je de chip kiest.

Opslag: 64, 128, 256 of 512 GB

32 GB is in 2026 alleen voor incidenteel gebruik geschikt. 64 GB raakt binnen een jaar vol als je foto's bewaart en een paar apps installeert. 128 GB is de praktische ondergrens voor primair gebruik; 256 GB is comfortabel voor wie meerdere jaren gebruikt; 512 GB is voor wie video bewerkt of grote foto-bibliotheken bewaart. De meerprijs voor extra opslag is bij Apple aanzienlijk: bedenk vooraf hoeveel je nodig hebt.

Schermformaat: 11 of 13 inch

Een 11-inch iPad is comfortabel in de hand, past in vrijwel elke tas en is geschikt voor 80% van de gebruikers. 13-inch geeft veel meer beeldoppervlak voor split-screen, tekenen en video-editing, maar is in de hand merkbaar zwaarder. Voor bank- en reisgebruik kies je 11-inch; voor bureau- en werkstation-gebruik 13-inch. Koop je de tablet vooral om te lezen, dan weegt het schermtype zwaarder dan het formaat: de Kobo Clara BW met e-inktscherm is bij lange leessessies rustiger voor de ogen.

Apple Pencil-ondersteuning

Apple verkoopt drie Pencils: Apple Pencil (USB-C, basic), Apple Pencil Pro (premium, met haptic feedback en squeeze) en de oudere Pencil (1e/2e gen). De standaard iPad A16 ondersteunt alleen de Pencil USB-C; iPad Air en Pro ondersteunen ook Pencil Pro. Wie tekent, sketches maakt of veel notities neemt, profiteert van de Pencil Pro met druk- en kantelgevoeligheid.

Wi-Fi of Wi-Fi + cellular

Wi-Fi-only iPads zijn goedkoper en voor de meeste gebruikers prima: thuis op Wi-Fi en buiten via hotspot van je telefoon. Wi-Fi + cellular voegt een eSIM toe voor mobiele data, en kost ongeveer € 150-200 extra. Wie de iPad onderweg veel gebruikt zonder telefoon binnen handbereik, profiteert van cellular; voor de meeste gebruikers volstaat Wi-Fi.

Accessoires: keyboard, hoes en stand

De Magic Keyboard maakt van de iPad een laptop-vervanger maar kost € 300-400 extra. Voor casual gebruik volstaat een Bluetooth-toetsenbord van € 50-100. Een goede hoes met sta-functie (Smart Folio of derde-partij) is voor de meeste gebruikers de meest waardevolle accessoire. Stylus, paperlike-screen-protectors en docking stands zijn voor specifieke gebruikssituaties.

🔍

Hoe wij iPads testen en beoordelen

Onafhankelijke vergelijking op basis van Bol.com-bestverkopen, chip-generatie, opslag, scherm en gebruikersbeoordelingen. Geen sponsoring, geen partnership met Apple of resellers.

Lees onze volledige testmethode

We starten met de bestverkochte iPads op Bol.com en filteren op leverbaarheid en op de actuele modellen die Apple nog verkoopt of die nog ruim leverbaar zijn. Daarna vergelijken we per iPad de chip, het werkgeheugen (impliciet via chip-klasse), de opslag, het scherm en de gemiddelde Bol.com-rating.

De rangschikking houdt rekening met de balans tussen prijs en prestatie. Een instapmodel staat hoog voor wie nieuw begint, een Air- of Pro-model staat hoog voor wie zwaardere taken doet. We benoemen per iPad expliciet voor welk type gebruiker hij geschikt is, en welke compromissen hij maakt op chip, opslag of scherm.

47iPads vergeleken
7Aanbevelingen geselecteerd
5Chip-generaties besproken (A12 t/m M5)
100%Leverbaar op moment van publicatie

Veelgestelde vragen over iPads

Welke iPad moet ik kopen in 2026?

Voor de meeste gebruikers is de iPad A16 (2025) met 128 GB voor € 349 de slimste keuze: krachtig genoeg voor de meeste apps, scherp Liquid Retina-scherm en lange Apple-software-ondersteuning. Wie tekent of zwaarder werkt, kiest de iPad Air M3 (rank 2) voor € 542. Voor pure consumptie (lezen, films) volstaat ook de oudere iPad 2022 (rank 4) voor € 340.

Wat is het verschil tussen iPad en iPad Air?

De standaard iPad heeft een A-serie chip (in 2026 de A16 of A18) en is ontworpen voor algemeen gebruik. De iPad Air heeft een M-serie chip (M3 of M4) uit de MacBook-lijn, ondersteunt Apple Pencil Pro en heeft een betere camera. Voor casual gebruik zie je weinig verschil; voor tekenen, video-editing en zware apps is de Air aanzienlijk sneller.

Hoeveel opslag heb ik nodig op een iPad?

128 GB is de praktische ondergrens voor primair gebruik in 2026: ruim voor apps, foto's en wat video. 256 GB is comfortabel voor meerdere jaren en voor wie veel foto's en video's bewaart. 512 GB is voor pro-gebruikers die rauwe foto's, 4K-video of grote 3D-projecten bewaren. 64 GB is alleen geschikt voor incidenteel gebruik of als tweede apparaat.

Is een 13-inch iPad beter dan een 11-inch?

13-inch geeft veel meer beeldoppervlak voor split-screen, tekenen op groot oppervlak en video-editing, maar is in de hand merkbaar zwaarder. 11-inch is voor 80% van de gebruikers de comfortabelere keuze: lekker in de hand, past in elke tas en is lichter voor langdurig gebruik. Kies 13-inch alleen als je primair op een bureau of statief werkt.

Welke iPad is het beste voor tekenen?

Voor serieus tekenen kies je een iPad Air (rank 2) of de iPad Pro (rank 3), omdat alleen die modellen Apple Pencil Pro ondersteunen met druk- en kantelgevoeligheid plus haptic feedback. De standaard iPad A16 ondersteunt alleen de Apple Pencil USB-C, wat voor lichte notities prima werkt maar voor professioneel tekenen beperkter is. De M3- of M4-chip in de Air helpt ook bij zwaardere apps als Procreate of Affinity Designer.

Hoe lang gaat een iPad mee?

Apple ondersteunt iPads gemiddeld 5 tot 7 jaar met software-updates en beveiligingsupdates. Een iPad gekocht in 2026 krijgt waarschijnlijk tot 2031-2033 updates. De hardware gaat vaak nog langer mee, maar oudere chips (zoals A12 in de iPad 2020) draaien zwaardere apps minder soepel na 4-5 jaar. Voor langere levensduur kies je een M-chip Air of Pro.

Conclusie

Voor de meeste gebruikers in 2026 is de iPad A16 (2025) 128 GB de slimste keuze: € 349 voor een krachtige iPad met 4,7 sterren op 179 reviews. Wie tekent of zwaarder werkt, profiteert van de iPad Air M3 met Apple Pencil Pro-ondersteuning. Voor het beste scherm en de snelste chip is de iPad Pro M5 (2025) de premium-keuze. Wie pure leesfunctie zoekt kijkt naar een e-reader, en wie de iPad als tekentablet wil inzetten vindt meer bij een los tekentablet. Voor een grafische werkplek is een gaming laptop een logische aanvulling, en wie zich beter wil concentreren kijkt naar een noise-cancelling koptelefoon.

Nog geen keuze kunnen maken?

Voor je nieuwe gadgets uitkiest, loont vergelijken. Dat deden we voor je in onze elektronica producten reviews, van tv's en speakers tot camera's en tablets.

Meer hulp nodig of feedback op onze testresultaten? Neem gerust contact met ons op. Als je benieuwd bent hoe we onze aanbevelingen maken, lees dan ons redactioneel beleid.